6 Adımda Cilt Bakımı

Sağlıklı Cilt Bakımı

Günümüzde herkes sağlıklı bir cilde sahip olmak ister. Bu konuda kişiler daha sağlıklı bir cilde sahip olmak için birçok kozmetik markasını kullanabilmektedir. Sağlıklı cilt bakımı yapabilmek için uzmanların çeşitli önerileri bulunur.

Cilt Bakımı
Cilt Bakımı

1.Süt Tozu

Özellikle Süt tozu cilt bakımı için uygun bir seçim olabilir. Duş almadan önce küveti suyla doldurarak süt tozu koyarsanız sütte yer alan laktik asit sayesinde cildiniz daha yumuşak hale gelir. Cildiniz pürüzsüz olur. Bunun yanı sıra her sabah bir rutin oluşturarak süt tozunu suyla birlikte karıştırarak yüzünüze maske yapabilirsiniz.

2.Avokado Maskesi

Sağlıklı cilt bakımı için uzmanlara göre avokado ve bal ile yapılan maskeler son derece faydalı. Özellikle kırışıklıkları azaltmak ve cildi nemlendirmek için yapılabilecek bir maskedir. Avokado ve balı karıştırarak yüzünüze uygulayın ve 10 dakika boyunca bekletiniz. Haftada birkaç kere yapabilirsiniz.

3.Peeling

Sağlıklı cilt bakımı için düzenli bir şekilde peeling yapmanız gerekmektedir. Bunun için kahverengi toz şeker ve balı karıştırarak yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bu işlemi yaparak yüzünüzde yer alan siyah noktalardan ve aknelerden kurtulabilirsiniz. Cildinizin nemlenmesini sağlarsınız ve beslersiniz.

4.Temizlik ve Nemlendirme

Sağlıklı cilt bakımı için yüzünüzü sürekli nemli tutmalı ve temizlemelisiniz. Bu konuda özellikle kadınlar makyajlarını yaptıktan sonra veya yapmadan önce yüzünü güzel bir şekilde temizlemelidir. Sağlıklı gözüken cildin ilk şartı cildi temizlemekten geçer. Bu nedenle cildinizin doğal nemini koruması için temizleme işlemlerini aksatmamalısınız.

5.Güneş Kremleri

Özellikle plajda güneşten korunmak için güneş kremleri tercih edilmelidir. Bu konuda güneş lekelerini istemiyorsanız bronzlaştırıcı yağ gibi ürünleri kullanmayın. Özellikle 50 faktörlü güneş kremlerini tercih ederek güneşten korunabilirsiniz.

6.Serum Kullanın

Sağlıklı cilt bakımı için serum kullanılabilir. Serumların içerisinde mineral, vitamin ve hücre yenileyen içerikler olduğu için cilde faydalıdır. Serumlar sayesinde cildinizin yorgun gözükmesini engelleyebilir ve yaşlanma gibi durumları ortadan kaldırabilir, geciktirebilirsiniz. Serumlar, cildinizin sağlıklı gözükmesini sağlar. Serum takviyesi alarak cildiniz yer alan hücreler eskisine oranla daha sağlıklı olabilir. Cildiniz daha az kırışır ve daha az lekelenir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu