En Sağlıklı Diyet Listesi

En Sağlıklı Diyet listesi

Sağlıklı Diyet Listesi

Sağlıklı diyet listesi ile her defasında iştahınızı durdurmanın bir yolunu bulamıyorsanız bu konuda sağlıklı diyet listesini kullanarak kilo verebilirsiniz. Gün içerisinde olması gerekenden daha fazla kalori almak kişilerde hafta sonunda fazladan kilo yapar. Sağlıklı diyet listelerini kullanmak için bu konuda herhangi bir sağlık sorununun olmaması gerekmektedir. Özellikle diyabet ve şeker hastalığına sahip olan kişiler, hamilelik döneminde olanla ve bünyesi zayıf olan kişilerin diyet listelerinden uzak durması gerekmektedir. Bu konuda ilgili uzman diyetisyenler üzerinden bilgi alınarak işlemler yapılabilir. Bu sayede tehlikeli durumlardan kaçınılmış olur.

3 Günlük Sağlıklı Diyet Listesi

1.Gün

  • İlk gün sabahları 1 dilim tam buğday ekmek, 1 adet haşlanmış yumurta ve isteğe bağlı olarak 1 fincan çay tüketilebilir.
  • Öğle vaktinde 1 tabak sebze yemeğiyle birlikte 1 kase yoğurt tüketimi yapılabilir.
  • Akşam vaktinde 1 kase sebze çorbası ve içerisinde bol yeşil içeren salata tüketilebilir.

2.Gün

  • İkinci günde sabah vakinde 1 dilim tam buğday ekmek, 2 dilim beyaz peynir ve isteğe bağlı olarak 1 fincan şekersiz çay tüketilebilir.
  • Öğle vaktinde 100 gram kırmızı etle bol yeşil içeren salata tüketimi yapılabilir.
  • Akşam vaktinde yalnızca haşlanmış sebze tüketilebilir.

3.Gün

  • Üçüncü günde sabah 1 bardak az yağlı süt, 1 adet haşlanmış yumurta ve şekersiz çay tüketilebilir.
  • Öğle vaktinde sebze çorbası ve bol yeşil içeren salata tüketilebilir.
  • Akşam vaktinde 200 gram balık, bol yeşilli salata tüketilebilir.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bu diyet listesini uygulayan kişiler mutlaka diyet listesinde aksaklık yapmamalıdır. Kişiler istikrarlı bir şekilde programı uygulamalı ve öğünler es geçilmemelidir. Denildiği gibi tam anlamıyla diyet listesini uygulamaya başlarsanız sindiriminiz daha iyi bir şekilde olacaktır. Metabolizmanın yavaşlamasını önlemek için öğün sayısı atlamamanız gerekir. Bunun yanı sıra diyet listesine uyarken saat 18:00’dan sona herhangi bir yiyeceğin tüketilmemesi gerekir. Kilo verme sürecinizin daha hızlı olması açısından bu kurala uymalısınız. Geceleri ballı ılık süt veya rahat bir uyku uyumak adına melisa çayı tüketilebilir. Bu diyet listesiyle birlikte 3 günde 3 kilo verebileceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu