Kapanan İnstagram Hesabı

Kapanan İnstagram Hesabı
Kapanan İnstagram Hesabı

İnstagram’da Kapanan Hesap Açılır mı?

Günümüzün en popüler sosyal medya uygulamalarından birisi olan instagram, günden güne popülaritesini arttırıyor ve getirdiği yeniliklerle kullanıcı kitlesini genişletmeyi başarıyor. Birçoğumuzun gün içerisinde önemli bir zamanı instagram’da geçiyor. Bu eğlenceli platformda bazen başımıza istenmedik durumlar geliyor. Bu durumlardan birisi ise instagram hesap kapanması. Bu konuyu ele aldığımızda instagram hesabı neden kapanır sorusuna ise birçok cevap verilebilirken, en önemli kapanma nedeni ise hesabın şikayet almasıdır. Kapanan instagram hesabını açmak mümkündür. Bu içerikte hesabınızı nasıl geri açabileceğinize dair bilgiler vereceğiz.

İnstagram Kapanan Hesap Nasıl Açılır

Kapatılan instagram hesabını açmak için öncelikle hesabınızın neden kapandığını öğrenmeniz gerekmektedir. Uyarı ekranında neden kapatıldığına dair bir ibare göremediyseniz, e-mail adresinizden gelen kutunuzu kontrol etmelisiniz. Gelen kutunuzda görebileceğiniz instagram tarafından gönderilen mailde instagram hesabınız koşullarımızı ihlal etmekte olduğu için kapatılmıştır’ gibi bir ifade göreceksiniz. instagram’a hesabınızı açtırmak için form yollamalısınız. instagram hesabını geri açma formunu eksiksiz, doğru ve ayrıntılı bir şekilde doldurmanız hesabınızın açılma ihtimalini yükseltecektir. Bu form instagram tarafından incelendikten sonra size içerisinde bir kod bulunan mail gönderilecektir. Maildeki kodu boş bir kağıda el yazısı ile yazdıktan sonra kağıdın ve yüzünüzün net biçimde görüleceği bir fotoğraf göndermeniz istenir. Gönderdiğiniz kağıtta kodun, kullanıcı adınızın ve tam isminizin olması isteniyor. Bu durumda herhangi bir problem yok, hesabınızın açılması için sizden istenilenleri eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz gerekiyor.  Bu işlemleri yaptıktan sonra tek yapmanız gereken, onay beklemek. Ancak hesabınızda size ait herhangi bir fotoğraf yoksa instagram hesabın size ait olduğuna dair yeterli kanıt olmadığını söyleyerek hesap açma talebinizi reddedebilir.

İnstagram Hesap Kapanmasının Nedenleri

Genel olarak görülen nedenler şunlardır;

  • +18 paylaşımlar (çıplaklık, müstehcenlik, pedofili vb.)
  • Şiddet, ırkçılık vb. paylaşımlar
  • Telif hakkı ihlali
  • Çok sayıda, farklı dns adreslerinden giriş yapılması

İnstagram Kullanım Koşulları ve Topluluk Kurallarına uymayan hesaplar bir uyarıda bulunmadan da kapatılabilir. Bu yüzden bu kuralları incelemeniz hesabınızı daha iyi korumanız açısından oldukça faydalı olacaktır. Bazen yanlışlık sonucu da kapanabilen hesaplarınızda yukarıda belirttiğimiz gibi itiraz etme ve hesabın geri açılmasını talep etme hakkınız vardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu