Modem İnternet Işığı Yanmıyor Kesin Çözüm 2021

Modem internet ışığı yanmıyor problemi zaman zaman hepimizin başına gelen problemlerdendir. Aynı zamanda dsl ışığı yanmıyor problemi de bu şekilde…  Bu yazımızda sizlere bu iki durum hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Modem İnternet Işığı Yanmıyor Kesin Çözüm
Modem İnternet Işığı Yanmıyor Kesin Çözüm

Modemde İnternet Işığı Yanmıyor

Modem internet ışığı yanmıyor konusunda problemin sebebi birçok şeye bağlı olabilir.  Bu problemlere odaklanmadan önce modem üzerindeki ışıkların ne anlama geldiğini bilmekte fayda var. Modem ışıklarının bazıları yanıp söner, bazıları sabit şekilde yanarlar. Bu şekilde de modeminizin internet bağlantısı olup olmadığını gösterirler. Bizim için buradaki iki ışık çok önemlidir. Bunlardan birincisi dsl ışığı ikincisi ise internet ışığıdır.

Dsl Işığı Yanmıyor

Dsl ışığı yanmıyor problemi ile karşılaştığınızda mutlaka internet ışığı da yanmıyordur. Çünkü bu iki ışık birbirlerine bağlıdır. Bunu modeminizi kapatıp açtığınızda fark edebilirsiniz. Modem açıldığında önce DSL ışığı yanıp söner ve sabitlenir, dsl ışığı sabitlendikten sonra internet ışığı yanar. Dsl ışığı sabitlendiği zaman hangi servis sağlayıcısını kullanıyorsanız( Turkcell, Türk Telekom, Vodafone, Türknet ) modeminizin oradan veri almaya hazır olduğunu anlarsınız. Burada dikkat etmeniz gereken şey iki ışığın yanıp yanmaması.. Eğer internet ve dsl ışığı yanmıyorsa teknik bir problem vardır. Bu gibi bir durumla karşılaştığınızda kablolarınızı kontrol edebilirsiniz. Kablolarla ilgili bir problem bulunmuyorsa kullandığınız servisin müşteri hizmetleri ile iletişime geçmelisiniz.

İnternet Işığı Yanmıyor – DSL Işığı Yanıyor

İnternet ışığı yanmıyor ve dsl ışığı yanıyorsa burada farklı bir senaryo ortaya çıkar. Bu senaryoda büyük ihtimalle problem sizin ayarlarınızdan kaynaklıdır. Bu problemin çözümü de dns ayarları ile gerçekleştirilir. Dns ayarlarını bilgisayarınız üstünden çok kısa bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Büyük ihtimalle bu ayarları yapılandırdıktan sonra probleminizi de çözmüş olursunuz.

Dsl ışığı ve internet ışığı konusunda sizlere kısaca bilgi vermeye çalıştık. Bu bilgiler sonrasında internet ışığı yanmıyor veya dsl ışığı yanmıyor sorununuzu çözemezseniz yorum kısmına mesaj atarak bizden destek alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu