Mutfak Nasıl Yenilenir? Mutfak Yenilemek İçin Öneriler

Mutfak nasıl yenilenir? Birçok kişi için bir amaç! Mutfak deyince aklımıza ilk olarak; huzur dolu sofralar, birbirinden lezzetli yemekler ve içecekler, kahve yanı sohbetler gelir… Oturma odası dışında en çok vakit geçirdiğimiz yerlerden biri de mutfak. Durum böyle olunca, evin diğer kalan bölümleri gibi mutfağımızı yenilemek bizlere ayrı bir enerji katacaktır. Mutfağını yenilemek isteyenler için öneriler ve mutfağı nasıl daha güzel bir hale getirebiliriz? Gibi sorularınızın cevabı bu yazımızda sizlerle.

Mutfak Yenilemek İçin Öneriler

1.İlk İş: Tema Seçimi

Mutfak yenilemek için ilk adım; tema seçmektir. Kafanızda oluşturduğunuz dekorasyon stiline göre uygun bir tema seçmek doğru bir adım atmanızı sağlayacaktır. Örnek vermek gerekirse; country tarz dekorasyon düşünüyorsanız, buna uyumlu olarak ahşap dolap seçimi biçilmiş kaftandır!

Mutfak Nasıl Yenilenir
Mutfak Nasıl Yenilenir?

2. Şeffaf Ürünler İle Zamandan Tasarruf

Her ne kadar düzenli bir mutfağa sahip olsanız da bazen aradığınızı bulmak zor olabilir. Uygun bir saklama kabı ya da kavanoz kullanmıyorsanız; kavanozların içerisinde ne olduğunu çok iyi ezberlemeniz gerekir ki bu da çoğu zaman yorucu bir iştir. Fakat üzülmeyin bunun oldukça kolay bir yolu var: Cam saklama kapları. Bu sayede hem aradığınızı kolayca bulmuş olup, zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.

3. Aydınlatma Konusunda Yaratıcı Olun

Çoğu kişi aydınlatma için sarkıt ve avize kullanmayı tercih eder ancak aydınlatma ürünleri bu iki seçenekten ibaret değildir. Mutfağınız ile uyumlu avize seçimizin yanı sıra; LED şerit ve spot ışıkları sayesinde mutfağınızın havasını bir anda değiştirebilirsiniz. İyi bir aydınlatma mutfakta işlerinizi de kolaylaştıracaktır.

4. Renkli Mutfaklar

Gelelim mutfağımızı renklendirmeye… Duvar kağıtları, duvar boyaları ve seramikler de mutfak dekorasyon ürünleri arasında yer almaktadır. Yeni bir mutfak görüntüsü oluşturmak için duvarlarınıza renk katmanız yeterlidir. Mutfak dekorasyonuna uygun hoş bir renk veya duvar kağıdı tercih edebilir, isterseniz de seramik ile bambaşka alan yaratabilirsiniz.

Mutfak Yenilemek İçin Öneriler
Mutfak Nasıl Yenilenir? Mutfak Yenilemek İçin Öneriler

5. Mutfak Dolabı Seçimi

Günümüzde birbirinden güzel tabak, bardak ve tencere tasarımları arttıkça onları satın alma hevesimiz de aynı oranda artıyor:) Ancak bu kadar eşyayı sığdırmak için yeterli alanımız olmayabiliyor. Bu durumda yeni bir mutfak dolabı almak şart! Kimse dolaplarında tıklım tıkış bir görüntüden hoşlanmaz ve aradığınızı kolayca bulamamak da cabası. O yüzden çok amaçlı mutfak dolapları sizin için kurtarıcı olabilir.

6. Bitkilerin Gücü Adına

Mutfak nasıl yenilenir, diyorsanız en bu konuda en etkili yöntem bitkilerdir. Bitkiler her alanı güzelleştirir ve mutfaklar da buna dahil! Tezgah üzerinde, pencere önünde ya da varsa mutfak balkonunuzda birbirinden renkli saksılar içinde yetiştireceğiniz çiçek ve bitkilerle hem mutfağınızın havasını temizlemiş hem de görsel bir şölen yaratmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu