Touchwiz Nedir? Touchwiz Durduruldu Hatasından Kurtulma

Touchwiz benzersiz bir arabirimdir. Bu yazımızda sizlere touchwiz nedir, touchwiz durduruldu hatası gibi konuları anlatacağız. Bu anlatımlar sonrasında sizlerde touchwiz kurtulma işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

 

Touchwiz Nedir?
Touchwiz Nedir?

Touchwiz Nedir?

Touchwiz nedir sorusuna kısaca Samsung telefonlarda bulunan arabirimdir diyebiliriz. Bütün Samsung markalı akıllı telefonlar ev arabirimi olan Touchwiz ara yüzüyle birlikte gelir. Bu ara yüz ilk olarak karşımıza Galaxy Note 7 ve Galaxy S8 ile birlikte çıkmıştır. Her ne kadar kullanıcılar ilk çıktığı zaman bu değişiklikten hoşlanmasa da günümüzde de kullanılmaya devam ediyor.

Touchwiz Durduruldu Hatası

Touchwiz durduruldu hatası karşımıza birçok yerde çıkabilir. Akıllı telefonlarda sürekli olarak karşımıza çıkan bu problemi çözmenin birkaç yöntemi vardır. Sizlerde aşağıdaki adımları uygulayarak bu hatadan kurtulabilirsiniz;

  1. Ayarlar menüsünü açın
  2. Ayarlar menüsünün içerisinde bulunan “Genel” sekmesine gelin ve buradan “Uygulama Yöneticisi” kısmını açın.
  3. Bu alanda “Touchwiz” uygulamasını bulun ve seçin.
  4. Uygulamayı seçtikten sonra karşımıza çıkan “Ön Belleği Temizle” ve “Veriyi Sil” tuşlarına sırayla basarak işlemi tamamlayın.

UYARI!: Bu işlemi yaptıktan sonra telefonun önbelleğinde kayıtlı olan veriler tamamen silinir. (Korkacak bir şey yok) Bu silinme işleminden sonra yapmanız gereken tek şey Widget ve Kısayolları yeniden düzenlemek..

Touchwiz Uygulamasını Devre Dışı Bırakma

Touchiwz uygulamasını devre dışı bırakma işlemi yine yukarıdaki işlemler gibi oldukça kolaydır. Devre dışı bırakma işlemini gerçekleştirerek touchwiz kurtulma işlemini sonsuza kadar gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için yukarıdaki dört adımı uygulayın ve bu dört adıma ek olarak “Devre dışı bırak” seçeneğini seçin.

Touchwiz Alternatifleri
Touchwiz Alternatifleri

Touchwiz Alternatifleri

Touchwiz özelliklerini kullanmak için farklı alternatiflere yönelebilirsiniz. Ara yüzün simgelerini ve arka planını beğenmiyorsanız Play Store’da en çok kullanılan “Nova, Apex” gibi ara yüz eklentilerini kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu uygulamaları kullanmak için ayarlardan uygulamaya izin vermeniz gerekmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

TouchWiz durduruldu ne demek?

Samsung touchwiz durduruldu hatası genellikle sistem ve ram seviyelerinin çok düşük seviyelere düşmesinden kaynaklanmaktadır.

TouchWiz nedir ne işe yarar?

TouchWiz, Samsung’un dokunmatik kullanıcı arayüzüne verdiği genel isimlendirmedir. Gelişmiş özelleştirlme seçenekleri, yüksek performans ve sistem kaynaklarını en optimal seviyelerde kullanan bu arayüz, akıllı telefon pazarında en çok kullanılan arayüz denilebilir.

Samsung TouchWiz nasıl kaldırılır?

Samsung Touchwiz ayarlar kısmından tamamen kaldırılabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu